גמילה מטיטולים – לדעת להתמודד נכון.

הורים שואלים, רחל לוי עונה.

בתי בת השנתיים וארבעה בתהליך גמילה  מטיטולים מגיל שנתיים וחודשיים. היא שולטת על הפיפי למרות שלפעמיים יש פספוסים, אבל על הקקי לא.  אולי פעם אחת היא עשתה בסיר ובשירותים. בגן היא לא מבקשת בכלל ובורח לה, גם בשינה שמחתלים אותה והיא עושה קקי והיא לא אומרת שהיא עשתה. המצב ממש לא נעים לי ומאוד מתסכל אותי. איני יודעת אם להחזיר את החיתול או להשאיר אותה בלי חיתול? מה עושים במקרה כזה, אני ממש בדילמה, כואב לי גם על הילדה. האם היא מרגישה איזה סוג של תסכול? אודה על קבלת ייעוץ.

רחל לוי מייעצת להורים – כיצד מתמודדים נכון עם גמילה מטיטולים?

אמא יקרה, האם את בטוחה שבתך מוכנה רגשית ומנטאלית להיגמל מטיטולים? לעיתים הלחץ ה"סמוי" שהילדים מרגישים גורם להם רגרסיה ואי יכולת להיגמל מטיטולים בצורה נכונה.

גמילה מפיפי שונה מאוד מהגמילה של קקי, כמו גם גמילת בוקר ששונה לחלוטין מהגמילה בלילה.

היא רק בת שנתיים וארבעה חודשים !!! לא מומלץ ללחוץ ולהלחיץ (אל דאגה, אף אחד לא נשאר עם טיטול עד גיל 18). חשוב לזרום עם הילדה ולעשות זאת בקצב שלה ולפי ההתקדמות שלה . אסור להשוות אותה עם ילדים אחרים בגילה גם אם נגמלו כבר מפני שזה רק יוצר תסכול,  חרדות ואנטי ובטח שאינו עוזר להיגמל מטיטולים.

מומלץ בשלב זה להרפות לחלוטין למספר שבועות. אפשר גם לחכות לאביב ולא בחורף כשקר ולא נעים. כאשר ההורים רגועים יותר ועושים הכול עם הרבה סבלנות וסובלנות הגמילה היא חלקה יותר וללא "בריחות".  המתכון להצלחה של תהליך גמילה מטיטולים הוא הורים סבלניים ורגועים וילדים מוכנים ובשלים.

תגובות